Scroll Top
al. Bohaterów Warszawy 93/1, 70-343 Szczecin
Rejestracja: pn-pt 10:00 - 18:00
Stomatologia zachowawcza
STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza (zwana także ogólną) jest dziedziną medycyny zajmująca się profilaktyką oraz leczeniem zaatakowanych chorobą próchnicową zębów. Najważniejszym celem stawianym przez każdego stomatologa jest zapewnienie pacjentowi przez jak najdłuższy czas naturalnych, zdrowych i żywych zębów .

Leczenie zachowawcze zębów polega usunięciu zniszczeń spowodowanych przez próchnicę i przywróceniu ich anatomicznego kształtu oraz właściwych relacji z pozostałymi zębami , a także umożliwienie im spełniania prawidłowych ich funkcji. W zależności od rodzaju i wielkości ubytku, stomatolog stosuje różnorodne metody leczenia i znieczulenia. Rozwój próchnicy powoduje demineralizację oraz stopniowy rozkład twardych tkanek zębów. Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym sprawią, że pojawiające się na skutek próchnicy ubytki mogą być wykryte we wczesnej fazie. W znaczący sposób ułatwia to proces ich leczenia. W Medico stosujemy wyłącznie najlepsze dostępne na rynku materiały kompozytowe oraz narzędzia dentystyczne. Dzięki temu wykonując u nas wypełnienie mogą mieć Państwo pewność, że będzie ono trwałe i wytrzymałe. Atutem stosowania wysokiej klasy wypełnień jest również ich wygląd, który nie odbiega kolorem i przeziernością od zębów naturalnych. Bardzo duży nacisk kładziemy na kwestię sterylizacji narzędzi, na których pracujemy. Wszystko po to aby sprostać jak najwyższym standardom jakości świadczonych przez nas usług.

Zapewniamy Państwu pełen profesjonalizm na każdym kroku, atrakcyjne ceny oraz gwarancję bezbolesnego leczenia. W razie jakichkolwiek pytań związanych ze szczegółowym zakresem przeprowadzanych w naszych gabinetach lekarskich badań i zabiegów, zapraszamy do kontaktu z siedzibą naszego gabinetu .