Scroll Top
al. Bohaterów Warszawy 93/1, 70-343 Szczecin
Rejestracja: pn-pt 10:00 - 18:00
Bezbolesne leczenie
The girl smiles at the dentist and looks at her
BEZBOLESNE LECZENIE

Postęp w nowoczesnej stomatologii oraz rozwój preparatów do znieczuleń sprawia, iż wizyta u stomatologa może przebiec bezboleśnie. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że czasem nasi pacjenci bardziej boją się znieczulenia i samej iniekcji bardziej niż właściwego leczenia. Dbając o komfort psychiczny pacjenta oraz o jego strach przed samym znieczuleniem   gabinet Medico  oferuje najnowocześniejszy sprzęt umożliwiający  bezbolesne i skuteczne znieczulenie.
W celu zapewnienia maksymalnego komfortu oraz wyeliminowania bólu i stresu podczas wizyty u stomatologa wszystkie zabiegi w naszym gabinecie są wykonywane w znieczuleniu miejscowym, z użyciem tylko najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych preparatów.

THE WAND

The Wand jest urządzeniem do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych, w którym proces podawania środka znieczulajacego jest kontrolowany przez mikroprocesorowy układ kontrolny. System składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, która z wyglądu przypomina różdżkę (ang. wand). Środek znieczulający deponowany jest bardzo wolno, co pozwala wyeliminować uczucie bólu i rozpierania. Dzięki temu wykonane znieczulenie jest precyzyjne, skuteczne i bezpieczne. Ponieważ komputer podaje płyn znieczulający bardzo wolno – pod kontrolą mikroprocesora, jest on wchłaniany miejscowo a nie wtłaczany pod dużym ciśnieniem (jak w metodach tradycyjnych). Komputer dozuje podawany płyn z precyzją, która jest nieosiągalna przy ręcznym podawaniu.

Dentist and patient looking at each other
The dentist treats teeth of patient
Zalety the wand

Przy wykorzystaniu właściwych technik THE WAND nie powoduje efektu „odrętwienia warg i policzków” oraz zniekształceń spowodowanych działaniem anestetyku, co pozwala na zachowanie naturalnego wyglądu pacjenta.
The Wand upraszcza sam proces znieczulania, powoduje szybsze działanie płynu znieczulającego i precyzyjniejsze znieczulenie pacjenta. Przede wszystkim – THE WAND zapewnia unikalny komfort pacjentom. Jest polecany do wykonywania znieczuleń u dzieci oraz osób wrażliwych na ból. Przy leczeniu najmłodszych pacjentów stosujemy także owocowy żel znieczulający.

HIPNOZA W STOMATOLOGII

Alternatywa dla znieczulenia farmakologicznego. Mimo coraz większych możliwości farmakologicznych, odsetek pacjentów z dentofobią wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Hipnoza jest specyficznym rodzajem relacji powstającym między pacjentem lekarzem. Podczas zabiegu wspomaganych metodą hipnozy, pacjent znajduje się w stanie transu, a wtedy jego subiektywne odczuwanie bólu zostaje zredukowane. Wycisza się i izoluje od bodźców pochodzących z otoczenia, koncentruje na wewnętrznym świecie, uczuciach, obrazach, dźwiękach płynących z własnego ciała. Relaksacyjna muzyka, monotonne wypowiadanie pewnych słów blokują oddziaływanie układu siatkowego na korę mózgową. Mózg otwiera się na sugestie, spowalnia się przemiana materii oraz oddech, zmniejsza się ciśnienie krwi, a mięśnie rozluźniają.

Stomatology
Stomatology
Na czym polega hipnoza?

Stan transu, w jaki zapadamy podczas hipnozy, jest to naturalnym stan przeżywanym również podczas niektórych zajęć codziennych. Niejednokrotnie jesteśmy w stanie transu, pochłonięci fabułą interesującej książki, zasłuchani w ulubioną muzykę, kiedy zapamiętale ćwiczymy na siłowni. Hipnoza na fotelu stomatologicznym nie jest niczym innym, jak wprowadzeniem pacjenta właśnie w taki stan przez lekarza. Zastosowanie hipnozy, czy choćby kilku prostych technik na niej opartych, w trakcie wizyty stomatologicznej ma bardzo duży potencjał do wzbudzenia w pacjencie zrelaksowania i rozluźnienia oraz pozwala na wyeliminowanie napięcia i lęku związanego z leczeniem. Pacjent pod wpływem słów lekarza jest w stanie dysocjować nieprzyjemne bodźce, takie jak np. charakterystyczny dźwięk wiertła – mimo tego, że jest on dla niego słyszalny, nie powoduje typowej reakcji negatywnego pobudzenia emocjonalnego. Tak samo zredukowane zostaje subiektywne odczuwanie bólu.

Zalety hipnozy

W trakcie leczenia pacjent nie traci kontroli nad swoim zachowaniem (a wręcz przeciwnie – pod wieloma względami uzyskuje znacznie większą kontrolę, np. nad swoimi myślami czy emocjami). Mimo tego, że pozostaje świadomy, zauważyć można szereg reakcji fizjologicznych, jak spowolnienie oddechu, uspokojenie akcji serca czy rozluźnienie mięśni. Nie ma miejsca także typowy dla sytuacji stresowej wyrzut adrenaliny – pacjent pozostaje spokojny i wyciszony. Hipnoza może mieć jednak szersze zastosowanie niż tylko walka z lękiem – pozwala np. na ograniczenie krwawienia czy wydzielania przez pacjenta śliny w trakcie zabiegu. Wykorzystanie technik hipnozy znajduje także szerokie zastosowanie w przeciwdziałaniu odruchowi wymiotnemu oraz bruksizmowi(niekontrolowane nawykowe zgrzytanie zębami).

Patient at dentist chair in stomatologic clinic